Fundacja im. Brata Alberta

W Polsce istnieje wiele wspaniałych fundacji, które opiekują się potrzebującymi dziećmi, ofiarując im opiekę, uwagę i troskę. Niewiele osób zadaje sobie jednak pytanie, co dzieje się z niepełnosprawnymi, chorymi dziećmi w chwili, gdy w świetle prawa stają się one dorosłymi. Nadal potrzebują pomocy i wsparcia, jednak w większości wypadków są ich pozbawione.

Fundacja im. Brata Alberta

            Tymi osobami od ponad 30 lat opiekuje się Fundacja im. Brata Alberta. Wspaniały zespół ludzi na co dzień rozświetla twarze naszych Podopiecznych, prowadząc m.in. schroniska, świetlice, środowiskowe domy samopomocy i niezwykłe warsztaty. Każdego dnia ponad 1200 osób niepełnosprawnych intelektualnie uczestniczy w różnorodnych zajęciach – od rehabilitacyjnych, poprzez taneczne i muzyczne, aż po modelarskie i rzemieślnicze.

            Nie jest to jednak relacja jednostronna – wrażliwość Podopiecznych Fundacji, ich dobroć      i umiejętność cieszenia się z drobiazgów nadają naszemu życiu i pracy wyjątkowy sens. W 32 placówkach w Polsce opiekunowie, pracownicy, wolontariusze i przyjaciele Fundacji tworzą wraz z Podopiecznymi prawdziwe małe wspólnoty. Ich wzorem pozostaje zawsze św. Brat Albert, który mieszkał razem z ubogimi w prowadzonym dla nich przytułku.

Fundacja jest dziełem bardzo potrzebnym i ważnym. Nie brak w niej ani ludzi wymagających opieki, ani gotowych nieść pomoc. Jedyną rzeczą, której nieustanne brakuje są środki na utrzymywanie, wyposażanie i remontowanie Domów dla Podopiecznych.

Zapraszam i gorąco zachęcam do wsparcia działań Fundacji. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc okazaną naszym Podopiecznym.

 

 

 

Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski

Prezes Zarządu Fundacji im. Brata Alberta

www.albert.krakow.pl

 

Dodaj komentarz