III miejsce dla www.dulowa.pl na najlepszą wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci 2017”

Miło nam poinformować, że strona www.dulowa.pl zajęła III miejsce w V edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą wiejską stronę internetową „SOŁECTW@ w sieci 2017”.

W dniu 18.10.2017 roku na konferencji „WIEŚ POLSKA – WIEŚ INNOWACYJNA”, która odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM zaproszono finalistów V edycji konkursu SOŁECTW@ w sieci. Konkurs od 5 lat organizuje Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Jednym z nich był Łukasz Smółka, administrator serwisu www.dulowa.pl

W kategorii „otwartej” pierwsze miejsce zajęła strona wsi Niedary www.niedary.pl (Dolnośląskie), drugie miejsce zajęła strona wsi Krempna www.krempna4u.pl (Podkarpackie), a trzecie miejsce przypadło stronie miejscowości Dulowa www.dulowa.pl (Małopolskie).

Dodatkowo zwycięzcą w kategorii najlepszej strony na portalu www.naszawioska.pl została strona wsi Mnichów www.mnichow.naszawioska.pl (Świętokrzyskie).

Dyplom za zajęcie III miejsca

Administratorzy wiejskich stron internetowych z całej Polski mogli zgłaszać swoje strony do konkursu do połowy września. Warto dodać, że strona miejscowości Dulowa od samego początku prowadzona i rozwijana jest przez Łukasza Smółka.

Podczas konferencji wystąpili: Ireneusz Niewiarowski – Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, prof. Anna i prof. Jan Kryszak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Krzysztof Rostek z Lasów Państwowych, Janusz Łakomiec z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, jak również Marek Zagórski – sekretarz stanu Ministerstwa Cyfryzacji i Marian Poślednik – senator RP.

Konferencja była poświęcona ekologii na terenach wiejskich oraz  problemach cyfryzacji wsi.

Patronem wydarzenia była Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, którą reprezentował Sekretarz Stanu Marek Zagórski.

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie idzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.*

Administrator strony www.dulowa.pl dziękuje za docenienie pracy społecznej włożonej w zawartość i wygląd portalu. Jest to niezwykle mobilizujące do dalszego rozwijania serwisu internetowego. Wszystkim nagrodzonym gratuluję.

*http://konkurs.kss.org.pl/2.html

Fot. Grażyna Sędziak, Łukasz Smółka

Dodaj komentarz