Przejdź do treści

Questy Dulowskie

W Dulowej w ramach Miejscowości Tematycznej zostały utworzone tzw. questy. Questy to zadania do wykonania, które można, ale nie trzeba wykonać. Czas wykonania nie jest określony. Po zakończeniu questu otrzymujesz zazwyczaj nagrodę. Nagrody różnią się w zależności od questu.

W Dulowej. Zaginionej Wiosce proponujemy QUESTy spacerowo-wypoczynkowy, a także nordic walking dla wszystkich miłośników przyrody, dla rodzin z małymi dziećmi, również w wózkach, dla seniorów, osób z niepełnosprawnością ruchową (możliwość pokonania trasy na wózku, z wózkiem, trasa łatwa do przejścia).

Utworzono następujące Questy:

Quest Konfucjusza w Puszczy Dulowskiej

To propozycja dla dużych i małych miłośników przyrody, dla osób oczekujących wyciszenia i spokoju po tygodniu pracy . A poprzez przemyślenia słynnych cytatów Konfucjusza (cytaty umieszczone w cudzysłowie, wytłuszczonym drukiem) w towarzystwie śpiewu ptaków następuje odpoczynek, przemyślenie, motywacja do dalszej pracy. Ze względu na dogodne ułożenie terenu, quest jest również przeznaczony dla osób z wózkiem.

Quest Zaginiony Świat

Wyprawa do ciekawych i mało znanych zakątków Dulowej jest okazją do odkrycia świata, który zaginął – ukrytych miejsc, zapomnianych historii. Trasa prowadzi przez starą część Dulowej, obok młyna, dawnego folwarku, a także przez niezwykle tajemniczy jar, w którym… No właśnie, wszystkiego wkrótce się dowiesz. Na wędrówkę zaprasza dulowski duszek Dulek. Razem łatwo odgadniecie zagadki i odnajdziecie ukryty skarb.

Quest rowerowy

Quest przyrodniczy zaprasza Cię do delektowania się pięknem i walorami przyrodniczymi obszaru leśnego jakim jest Puszcza Dulowska. Zachowując ciszę i wsłuchując się w odgłosy przyrody, poznawaj wyjątkowe elementy przyrody ożywionej oraz dobrze się baw na świeżym powietrzu.

Kamienny Szlak Zaginionych Zawodów w Dulowej

Kamienny Szlak Zaginionych Zawodów w Dulowej, opracowany w 2014 roku, to nowy, pierwszy w Małopolsce, pow. chrzanowskim, gminie Trzebinia, pieszy trakt turystyczny z wykutymi atrybutami ginących, lub całkowicie zaginionych zawodów. Kamienny Szlak Zaginionych Zawodów powstał, by spełniać marzenia o rozwoju turystyki kreatywnej w Województwie Małopolskim. Jest źródłem wiedzy historycznej, ekologicznej i przyrodniczej. Dostrzegamy w nim niedostatecznie praktykowaną symbiozę pomiędzy turystyką a kulturą. Szlak oznaczony jest odbiciem, białych stóp i stanowi atrakcyjne uzupełnienie walorów historycznych, widokowych i edukacyjnych dla przebiegających w okolicy szlaków rowerowych, pieszych i każdych innych.