Zmiana czas już w sobotę!

Już w najbliższy weekend przestawiamy zegarki z czasu letniego na czas zimowy. Dokladnie wykonujemy to w nocy z soboty na niedzielę, czyli 28/29 października 2017 r. O godzinie 3.00 należy przestawić zegarek o godzinę do tyłu, czyli na godz. 2.00. Tej nocy będziemy spali godzinę dłużej.

Zmianę czasu po raz pierwszy wprowadziłły Niemcy w roku 1916. Od tego czasu pomysł ten został również przyjęty w innych krajach, w tym m.in. w Polsce. Zmiany te były wprowadzane i odwoływane wiele razy. Dopiero od 1983 roku wprowadzono nieprzerwalnie zmianę czasu. Przez wiele lat zmianę czasu na czas letni wprowadzano w przypadkowy weekend marca, a na zimowy w październiku. Informacje te były ogłaszane w Monitorze Polskim. Dopiero od jakiegoś czasu ustalono, że zmiana na czas letni będzie następowała w ostatni weekend marca, a na czas zimowy w ostatni weekend października.

Następna zmiana czasu czeka nas dopiero w marcu 2018 roku i być może będzie to już ostatnia zmiana czasu w Polsce. Sejm pracuje bowiem nad przepisami wprowadzającymi jeden czas przez cały rok. 

Dodaj komentarz